messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.74 | $3.11 | $1.63 | 0.000062 BTC |
| Weekly | $33.16 | $21.78 | $11.38 | 0.000437 BTC |
| Monthly | $142.10 | $93.34 | $48.75 | 0.0019 BTC |
| Yearly | $1,728.87 | $1,135.69 | $593.18 | 0.0228 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $5.08 | $1.96 | 11.50 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $4.85 | $1.74 | 695749.52 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $4.74 | $1.63 | 0.000062 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $4.72 | $1.60 | 0.0105 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.04 | $0.93 | 1059.55 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.11 | 16.42 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.11 | 1.0857e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19 XP (134Th) Bitmain Current | 134 TH/S | 2881 W | 21.5 J/Th | $1.63 | 298 days | $483.00 | Viewing |
![]() Antminer S21(151Th) Bitmain | 151 TH/S | 2643 W | 17.5 J/Th | $2.48 | 335 days | $830.50+72% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.13 | 718 days | $1,530.00+217% | View |
![]() NerdMiner NerdOCTAxe Rev 3.1 NerdMiner | 12 TH/S | 240 W | 20 J/Th | $0.16 | 2904 days | $479.00-1% | View |
![]() Antminer S19 XP(141Th) Bitmain | 141 TH/S | 3032 W | 21.5 J/Th | $1.71 | 306 days | $522.00+8% | View |

Bitmain
Current Product134 TH/S
2881 W
21.5 J/Th
$1.63

Bitmain
151 TH/S
2643 W
17.5 J/Th
$2.48

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.13

NerdMiner
12 TH/S
240 W
20 J/Th
$0.16

Bitmain
141 TH/S
3032 W
21.5 J/Th
$1.71
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 XP (134Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 134 TH/S |
| Power Consumption | 2881 W |
| Efficiency | 21.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19 XP from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 134TH/S for a power consumption of 2881W
The Antminer S19 XP (134Th) from Bitmain offers exceptional efficiency at 21.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 134 TH/S, power consumption of 2881 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
قراءات معمقة حول اختيار ونشر وتشغيل هذه الفئة من الأجهزة — منشورة على leedminer.com.