messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $6.50 | $3.79 | $2.71 | 0.000084 BTC |
| Weekly | $45.51 | $26.54 | $18.97 | 0.000586 BTC |
| Monthly | $195.03 | $113.72 | $81.31 | 0.0025 BTC |
| Yearly | $2,372.88 | $1,383.64 | $989.24 | 0.0305 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $7.61 | $3.82 | 2005.21 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $6.79 | $3.00 | 13.65 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $6.68 | $2.89 | 950840.80 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $6.50 | $2.71 | 0.000084 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $6.42 | $2.63 | 0.0143 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.79 | 24.86 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.79 | 1.4852e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19 XP+ (180Th) - Used Bitmain Current | 180 TH/S | 3510 W | 19.5 J/Th | $2.71 | 366 days | $990.00 | Viewing |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $4.57 | 193 days | $879.00-11% | View |
![]() Whatsminer M64S(208T) MicroBT | 208 Th | - | - | $7.51 | 205 days | $1,539.20+55% | View |
![]() Antminer S21(151Th) Bitmain | 151 TH/S | 2643 W | 17.5 J/Th | $2.60 | 320 days | $830.50-16% | View |
![]() Antminer S21(175Th) Bitmain | 175 TH/S | 3063 W | 17.5 J/Th | $3.01 | 372 days | $1,120.00+13% | View |

Bitmain
Current Product180 TH/S
3510 W
19.5 J/Th
$2.71

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$4.57

MicroBT
208 Th
-
-
$7.51

Bitmain
151 TH/S
2643 W
17.5 J/Th
$2.60

Bitmain
175 TH/S
3063 W
17.5 J/Th
$3.01
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 XP+ (180Th) - Used |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 180 TH/S |
| Power Consumption | 3510 W |
| Efficiency | 19.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 415V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19 XP+ – Used from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 180 TH/S for a power consumption of 3510 W
The Antminer S19 XP+ (180Th) - Used from Bitmain offers exceptional efficiency at 19.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 180 TH/S, power consumption of 3510 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
قراءات معمقة حول اختيار ونشر وتشغيل هذه الفئة من الأجهزة — منشورة على leedminer.com.