messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $3.61 | $3.19 | $0.43 | 0.000046 BTC |
| Weekly | $25.28 | $22.30 | $2.98 | 0.000325 BTC |
| Monthly | $108.35 | $95.58 | $12.77 | 0.0014 BTC |
| Yearly | $1,318.27 | $1,162.89 | $155.38 | 0.0170 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $3.76 | $0.57 | 7.56 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $3.71 | $0.53 | 528983.26 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $3.61 | $0.43 | 0.000046 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $3.57 | $0.38 | 0.0080 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $2.63 | -$0.56 | 694.78 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.19 | 13.77 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.19 | 8.3001e-8 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19j Pro - Used Bitmain Current | 100 TH/S | 2950 W | 29.5 J/Th | $0.43 | 823 days | $350.00 | Viewing |
![]() NerdMiner NerdQaxe++ Hydro Rev6.1 NerdMiner | 6 TH/S | 100 W | 16.67 J/Th | $0.11 | 2917 days | $317.00-9% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.22 | 691 days | $1,530.00+337% | View |
![]() NerdMiner NerdQaxe++ Rev6.1 NerdMiner | 6 TH/S | 100 W | 16.67 J/Th | $0.11 | 2852 days | $310.00-11% | View |
![]() Antminer S19 XP(102Th) Bitmain | 102 TH/S | 2193 W | 21.5 J/Th | $1.32 | 264 days | $347.00-1% | View |

Bitmain
Current Product100 TH/S
2950 W
29.5 J/Th
$0.43

NerdMiner
6 TH/S
100 W
16.67 J/Th
$0.11

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.22

NerdMiner
6 TH/S
100 W
16.67 J/Th
$0.11

Bitmain
102 TH/S
2193 W
21.5 J/Th
$1.32
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19j Pro (100Th) - Used |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 100 TH/S |
| Power Consumption | 2950 W |
| Efficiency | 29.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19j Pro – Used from Bitmain mining sha256 algorithm with a maximum hashrate of 100TH/S for a power consumption of 2950W
The Antminer S19j Pro - Used from Bitmain offers exceptional efficiency at 29.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 100 TH/S, power consumption of 2950 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
قراءات معمقة حول اختيار ونشر وتشغيل هذه الفئة من الأجهزة — منشورة على leedminer.com.