messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $31.24 | $9.34 | $21.90 | 0.000402 BTC |
| Weekly | $218.69 | $65.39 | $153.29 | 0.0028 BTC |
| Monthly | $937.23 | $280.26 | $656.97 | 0.0121 BTC |
| Yearly | $11,402.99 | $3,409.83 | $7,993.16 | 0.15 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $36.59 | $27.25 | 9636.13 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $32.63 | $23.29 | 65.60 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $32.08 | $22.74 | 4569318.28 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $31.24 | $21.90 | 0.000402 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $30.85 | $21.51 | 0.0688 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$9.34 | 119.47 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$9.34 | 7.1371e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S23e Hyd 2U Bitmain Current | 865 TH/S | 8650 W | 10 J/Th | $21.90 | 1279 days | $28,000.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M79 MicroBT | 920 Th | 13340 W | 14.5 J/Th | $18.82 | 773 days | $14,536.00 - $14,537.00-48% | View |
![]() Whatsminer M79S MicroBT | 980 Th | 13230 W | 13.5 J/Th | $21.11 | 827 days | $17,444.00 - $17,445.00-38% | View |
![]() Whatsminer M6DS++ (583Th) MicroBT | 583 Th | 9200W | 15.5 J/Th | $11.12 | 394 days | $4,372.50-84% | View |
![]() Whatsminer M73S+ MicroBT | 570 TH/S | 7125 W | 12.5 J/Th | $12.89 | 580 days | $7,467.00-73% | View |

Bitmain
Current Product865 TH/S
8650 W
10 J/Th
$21.90

MicroBT
920 Th
13340 W
14.5 J/Th
$18.82

MicroBT
980 Th
13230 W
13.5 J/Th
$21.11

MicroBT
583 Th
9200W
15.5 J/Th
$11.12

MicroBT
570 TH/S
7125 W
12.5 J/Th
$12.89
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S23e Hyd 2U (865Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 865 TH/S |
| Power Consumption | 8650 W |
| Efficiency | 10 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 600x483x86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | - |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S23e Hyd 2U from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 865 TH/S for a power consumption of 8650 W
The Antminer S23e Hyd 2U from Bitmain offers exceptional efficiency at 10 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 865 TH/S, power consumption of 8650 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
قراءات معمقة حول اختيار ونشر وتشغيل هذه الفئة من الأجهزة — منشورة على leedminer.com.