messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ETC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.47 | $0.37 | $0.10 | 0.0552 ETC |
| Weekly | $3.27 | $2.57 | $0.69 | 0.39 ETC |
| Monthly | $13.99 | $11.02 | $2.98 | 1.66 ETC |
| Yearly | $170.26 | $134.03 | $36.23 | 20.14 ETC |
Daily profit trends for EthereumClassic
Cryptocurrencies you can mine with Etchash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Ethereum ClassicETC | Etchash | $0.47 | $0.10 | 0.0552 ETC |
EticaEGAZ | Etchash | $0.00 | -$0.37 | 138.86 EGAZ |
Compare ETC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Jasminer X4-QZ (840Mh) Jasminer Current | 840 MH/S | 340 W | 0.4 J/Mh | $0.10 | 7052 days | $700.00 | Viewing |
![]() Bombax Miner EZ100 Bombax | 12.5 GH/S | 2300 W | 184 J/Gh | $4.46 | 2289 days | $10,199.00+1357% | View |

Jasminer
Current Product840 MH/S
340 W
0.4 J/Mh
$0.10

Bombax
12.5 GH/S
2300 W
184 J/Gh
$4.46
| Manufacturer | Jasminer |
| Model | Jasminer X4-QZ (840Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Etchash |
| Hashrate | 840 MH/S |
| Power Consumption | 340 W |
| Efficiency | 0.4 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x350x132(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X4-QZ from Jasminer mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 840MH/S for a power consumption of 340W
The Jasminer X4-QZ (840Mh) from Jasminer offers exceptional efficiency at 0.4 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 840 MH/S, power consumption of 340 W, and support for Etchash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
قراءات معمقة حول اختيار ونشر وتشغيل هذه الفئة من الأجهزة — منشورة على leedminer.com.