messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $12.06 | $7.18 | $4.89 | 0.000155 BTC |
| Weekly | $84.44 | $50.24 | $34.20 | 0.0011 BTC |
| Monthly | $361.89 | $215.33 | $146.56 | 0.0047 BTC |
| Yearly | $4,403.01 | $2,619.85 | $1,783.15 | 0.0567 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $14.13 | $6.95 | 3720.77 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $12.60 | $5.42 | 25.33 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $12.39 | $5.21 | 1764337.93 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $12.06 | $4.89 | 0.000155 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $11.91 | $4.74 | 0.0266 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$7.18 | 46.13 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$7.18 | 2.7558e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M63 (334Th) MicroBT Current | 334 TH/S | 6646 W | 19.9 J/Th | $4.89 | 431 days | $2,104.20 | Viewing |
![]() Antminer S21 Pro+ (234Th) Bitmain | 234 TH/S | 3510 W | 15 J/Th | $4.66 | 437 days | $2,036.00 - $2,205.00-3% | View |
![]() Whatsminer M70 MicroBT | 240 TH/S | 3480 W | 14.5 J/Th | $4.91 | 454 days | $2,225.60 - $2,538.00+6% | View |
![]() Whatsminer M76 MicroBT | 354 TH/S | 5133 W | 14.5 J/Th | $7.24 | 466 days | $3,372.50 - $5,595.00+60% | View |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $4.57 | 193 days | $879.00-58% | View |

MicroBT
Current Product334 TH/S
6646 W
19.9 J/Th
$4.89

Bitmain
234 TH/S
3510 W
15 J/Th
$4.66

MicroBT
240 TH/S
3480 W
14.5 J/Th
$4.91

MicroBT
354 TH/S
5133 W
14.5 J/Th
$7.24

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$4.57
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M63 (334Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 334 TH/S |
| Power Consumption | 6646 W |
| Efficiency | 19.9 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 663x483x86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M63 from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 334TH/S for a power consumption of 6646W
The Whatsminer M63 (334Th) from MicroBT offers exceptional efficiency at 19.9 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 334 TH/S, power consumption of 6646 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
قراءات معمقة حول اختيار ونشر وتشغيل هذه الفئة من الأجهزة — منشورة على leedminer.com.