messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | KAS Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.03 | $2.92 | $1.11 | 119.91 KAS |
| Weekly | $28.21 | $20.41 | $7.80 | 839.34 KAS |
| Monthly | $120.89 | $87.48 | $33.41 | 3597.16 KAS |
| Yearly | $1,470.86 | $1,064.34 | $406.52 | 43765.47 KAS |
Daily profit trends for Kaspa
Cryptocurrencies you can mine with KHeavyHash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
KaspaKAS | kHeavyHash | $4.03 | $1.11 | 119.91 KAS |
Compare KAS miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer KS5 (18Th) Bitmain Current | 18 TH/S | 2700 W | 150 J/Th | $1.11 | 755 days | $840.00 | Viewing |

Bitmain
Current Product18 TH/S
2700 W
150 J/Th
$1.11
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer KS5 (18Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Hashrate | 18 TH/S |
| Power Consumption | 2700 W |
| Efficiency | 150 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 220 - 277V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model KS5 (18Th) from Bitmain mining KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 18TH/S for a power consumption of 2700W.
The Antminer KS5 (18Th) from Bitmain offers exceptional efficiency at 150 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 18 TH/S, power consumption of 2700 W, and support for KHeavyHash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Letture approfondite su come scegliere, distribuire e gestire questa classe di miner — pubblicate su leedminer.com.