Spedizione globale
Spedizione internazionale tracciata con verifica di destinazione, imballaggio e requisiti doganali.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | KAS Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.33 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Weekly | $0.00 | $23.28 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Monthly | $0.00 | $99.79 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Yearly | $0.00 | $1,214.14 | $0.00 | 0.000000 KAS |
Daily profit trends for KAS
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with KHeavyHash
Coin profitability data is being refreshed.
Compare KAS miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer KS7 Bitmain Current | 40 TH/S | 3080 W | 77 J/Th | $0.00 | Data unavailable | $1,530.00 - $1,600.00 | Viewing |

Bitmain
Current Product40 TH/S
3080 W
77 J/Th
$0.00
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer KS7 (40Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Hashrate | 40 TH/S |
| Power Consumption | 3080 W |
| Efficiency | 77 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 220 - 277V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model KS7 from Bitmain mining KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 40TH/S for a power consumption of 3080W.
The Antminer KS7 from Bitmain offers exceptional efficiency at 77 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 40 TH/S, power consumption of 3080 W, and support for KHeavyHash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Letture approfondite su come scegliere, distribuire e gestire questa classe di miner — pubblicate su leedminer.com.