messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.74 | $3.11 | $1.63 | 0.000062 BTC |
| Weekly | $33.16 | $21.78 | $11.38 | 0.000437 BTC |
| Monthly | $142.10 | $93.34 | $48.75 | 0.0019 BTC |
| Yearly | $1,728.87 | $1,135.69 | $593.18 | 0.0228 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $5.08 | $1.96 | 11.50 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $4.85 | $1.74 | 695749.52 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $4.74 | $1.63 | 0.000062 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $4.72 | $1.60 | 0.0105 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.04 | $0.93 | 1059.55 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.11 | 16.42 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.11 | 1.0857e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19 XP (134Th) Bitmain Current | 134 TH/S | 2881 W | 21.5 J/Th | $1.63 | 298 days | $483.00 | Viewing |
![]() Antminer S21(151Th) Bitmain | 151 TH/S | 2643 W | 17.5 J/Th | $2.48 | 335 days | $830.50+72% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.13 | 718 days | $1,530.00+217% | View |
![]() NerdMiner NerdOCTAxe Rev 3.1 NerdMiner | 12 TH/S | 240 W | 20 J/Th | $0.16 | 2904 days | $479.00-1% | View |
![]() Antminer S19 XP(141Th) Bitmain | 141 TH/S | 3032 W | 21.5 J/Th | $1.71 | 306 days | $522.00+8% | View |

Bitmain
Current Product134 TH/S
2881 W
21.5 J/Th
$1.63

Bitmain
151 TH/S
2643 W
17.5 J/Th
$2.48

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.13

NerdMiner
12 TH/S
240 W
20 J/Th
$0.16

Bitmain
141 TH/S
3032 W
21.5 J/Th
$1.71
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 XP (134Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 134 TH/S |
| Power Consumption | 2881 W |
| Efficiency | 21.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19 XP from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 134TH/S for a power consumption of 2881W
The Antminer S19 XP (134Th) from Bitmain offers exceptional efficiency at 21.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 134 TH/S, power consumption of 2881 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Letture approfondite su come scegliere, distribuire e gestire questa classe di miner — pubblicate su leedminer.com.