messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $3.61 | $3.19 | $0.43 | 0.000046 BTC |
| Weekly | $25.28 | $22.30 | $2.98 | 0.000325 BTC |
| Monthly | $108.35 | $95.58 | $12.77 | 0.0014 BTC |
| Yearly | $1,318.27 | $1,162.89 | $155.38 | 0.0170 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.23 | $1.04 | 1114.00 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $3.77 | $0.59 | 7.58 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $3.71 | $0.52 | 528244.89 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $3.61 | $0.43 | 0.000046 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $3.57 | $0.38 | 0.0080 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.19 | 13.81 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.19 | 8.2509e-8 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19j Pro - Used Bitmain Current | 100 TH/S | 2950 W | 29.5 J/Th | $0.43 | 823 days | $350.00 | Viewing |
![]() NerdMiner NerdQaxe++ Hydro Rev6.1 NerdMiner | 6 TH/S | 100 W | 16.67 J/Th | $0.11 | 2917 days | $317.00-9% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.22 | 691 days | $1,530.00+337% | View |
![]() NerdMiner NerdQaxe++ Rev6.1 NerdMiner | 6 TH/S | 100 W | 16.67 J/Th | $0.11 | 2852 days | $310.00-11% | View |
![]() Antminer S19 XP(102Th) Bitmain | 102 TH/S | 2193 W | 21.5 J/Th | $1.32 | 264 days | $347.00-1% | View |

Bitmain
Current Product100 TH/S
2950 W
29.5 J/Th
$0.43

NerdMiner
6 TH/S
100 W
16.67 J/Th
$0.11

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.22

NerdMiner
6 TH/S
100 W
16.67 J/Th
$0.11

Bitmain
102 TH/S
2193 W
21.5 J/Th
$1.32
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19j Pro (100Th) - Used |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 100 TH/S |
| Power Consumption | 2950 W |
| Efficiency | 29.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19j Pro – Used from Bitmain mining sha256 algorithm with a maximum hashrate of 100TH/S for a power consumption of 2950W
The Antminer S19j Pro - Used from Bitmain offers exceptional efficiency at 29.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 100 TH/S, power consumption of 2950 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Letture approfondite su come scegliere, distribuire e gestire questa classe di miner — pubblicate su leedminer.com.