messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ETC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.04 | $0.03 | $0.00 | 0.0042 ETC |
| Weekly | $0.25 | $0.23 | $0.02 | 0.0293 ETC |
| Monthly | $1.06 | $0.97 | $0.09 | 0.13 ETC |
| Yearly | $12.89 | $11.83 | $1.06 | 1.53 ETC |
Daily profit trends for EthereumClassic
Cryptocurrencies you can mine with Etchash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Ethereum ClassicETC | Etchash | $0.04 | $0.00 | 0.0042 ETC |
EticaEGAZ | Etchash | $0.00 | -$0.03 | 10.73 EGAZ |
Compare ETC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Jasminer X4 BRICK (65Mh) Jasminer Current | 65 MH/S | 30 W | 0.46 J/Mh | $0.00 | N/A | $1,350.00 | Viewing |
![]() Bombax Miner EZ100 Bombax | 12.5 GH/S | 2300 W | 184 J/Gh | $4.31 | 2369 days | $10,199.00+655% | View |

Jasminer
Current Product65 MH/S
30 W
0.46 J/Mh
$0.00

Bombax
12.5 GH/S
2300 W
184 J/Gh
$4.31
| Manufacturer | Jasminer |
| Model | Jasminer X4 BRICK (65Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Etchash |
| Hashrate | 65 MH/S |
| Power Consumption | 30 W |
| Efficiency | 0.46 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 257x100x200(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X4 BRICK from Jasminer mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 65MH/S for a power consumption of 30W
The Jasminer X4 BRICK (65Mh) from Jasminer offers exceptional efficiency at 0.46 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 65 MH/S, power consumption of 30 W, and support for Etchash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Letture approfondite su come scegliere, distribuire e gestire questa classe di miner — pubblicate su leedminer.com.