messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ETC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $13.42 | $2.75 | $10.67 | 1.62 ETC |
| Weekly | $93.95 | $19.28 | $74.68 | 11.37 ETC |
| Monthly | $402.66 | $82.62 | $320.04 | 48.72 ETC |
| Yearly | $4,899.03 | $1,005.21 | $3,893.82 | 592.74 ETC |
Daily profit trends for EthereumClassic
Cryptocurrencies you can mine with Etchash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Ethereum ClassicETC | Etchash | $13.42 | $10.67 | 1.62 ETC |
EticaEGAZ | Etchash | $0.00 | -$2.75 | 4350.51 EGAZ |
Compare ETC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Jasminer X44-P Jasminer Current | 23.4 GH/S | 2550 W | 110 J/Gh | $10.67 | 1332 days | $14,200.00 | Viewing |
![]() Bombax Miner EZ100 Bombax | 12.5 GH/S | 2300 W | 184 J/Gh | $4.69 | 2177 days | $10,199.00-28% | View |

Jasminer
Current Product23.4 GH/S
2550 W
110 J/Gh
$10.67

Bombax
12.5 GH/S
2300 W
184 J/Gh
$4.69
| Manufacturer | Jasminer |
| Model | Jasminer X44-P (23.4Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Etchash |
| Hashrate | 23.4 GH/S |
| Power Consumption | 2550 W |
| Efficiency | 110 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 374x212x300(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X44-P from Jasminer mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 23.4GH/S for a power consumption of 2550W
The Jasminer X44-P from Jasminer offers exceptional efficiency at 110 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 23.4 GH/S, power consumption of 2550 W, and support for Etchash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Letture approfondite su come scegliere, distribuire e gestire questa classe di miner — pubblicate su leedminer.com.