

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $5.73 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Weekly | $0.00 | $40.10 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Monthly | $0.00 | $171.85 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Yearly | $0.00 | $2,090.84 | $0.00 | 0.000000 BTC |
Daily profit trends for BTC
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
No mineable coins found
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S23 Immersion Bitmain Current | 442 TH/S | 5304 W | 12 J/Th | $9.80 | 1151 days | $11,271.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M76S+ MicroBT | 416 TH/S | 5200 W | 12.5 J/Th | $9.00 | 962 days | $8,653.00 - $8,654.00-23% | View |
![]() Whatsminer M73 MicroBT | 492 TH/S | 6786 W | 14.5 J/Th | $9.96 | 446 days | $4,436.80 - $4,624.80-61% | View |
![]() Whatsminer M76S MicroBT | 384 TH/S | 5200 W | 13.5 J/Th | $7.87 | 542 days | $4,262.40 - $6,837.00-62% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Hyd(500Th) Bitdeer | 500TH/S | 7450 W | 14.9 J/Th | $9.52 | 636 days | $6,050.00 - $6,100.00-46% | View |

Bitmain
Current Product442 TH/S
5304 W
12 J/Th
$9.80

MicroBT
416 TH/S
5200 W
12.5 J/Th
$9.00

MicroBT
492 TH/S
6786 W
14.5 J/Th
$9.96

MicroBT
384 TH/S
5200 W
13.5 J/Th
$7.87

Bitdeer
500TH/S
7450 W
14.9 J/Th
$9.52
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S23 Immersion (442Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 442 TH/S |
| Power Consumption | 5304 W |
| Efficiency | 12 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 293x236x364(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Immersion |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 415V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S23 Immersion from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 442TH/S for a power consumption of 5304W.
The Antminer S23 Immersion from Bitmain offers exceptional efficiency at 12 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 442 TH/S, power consumption of 5304 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner