グローバル配送
配送先、梱包、通関要件を事前確認し、追跡可能な国際配送で手配します。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $2.16 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Weekly | $0.00 | $15.12 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Monthly | $0.00 | $64.80 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Yearly | $0.00 | $788.40 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
Daily profit trends for ALEO
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
Coin profitability data is being refreshed.
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell E-AE1M (230Mh) Goldshell Current | 230 MH/S | 2000 W | 8.7 J/Mh | $0.00 | Data unavailable | $650.00 | Viewing |

Goldshell
Current Product230 MH/S
2000 W
8.7 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell E-AE1M (230Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 230 MH/S |
| Power Consumption | 2000 W |
| Efficiency | 8.7 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 443x360x135(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model E-AE1M from Goldshell mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 230MH/S for a power consumption of 2000W
The Goldshell E-AE1M (230Mh) from Goldshell offers exceptional efficiency at 8.7 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 230 MH/S, power consumption of 2000 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
この種類のマイナーの選び方・導入・運用について、leedminer.com に公開された深堀り記事。