messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $12.34 | $6.03 | $6.31 | 0.000162 BTC |
| Weekly | $86.37 | $42.18 | $44.18 | 0.0011 BTC |
| Monthly | $370.15 | $180.79 | $189.36 | 0.0049 BTC |
| Yearly | $4,503.52 | $2,199.64 | $2,303.88 | 0.0593 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $14.52 | $8.50 | 3749.33 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $12.74 | $6.72 | 28.87 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $12.64 | $6.61 | 1811816.10 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $12.34 | $6.31 | 0.000162 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $12.26 | $6.23 | 0.0274 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$6.03 | 42.44 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$6.03 | 3.6017e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M66S++ MicroBT Current | 346 TH/S | 5580 W | 15.5 J/Th | $6.31 | 416 days | $2,624.00 - $2,768.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M76 MicroBT | 354 TH/S | 5133 W | 14.5 J/Th | $7.08 | 477 days | $3,372.50 - $5,595.00+29% | View |
![]() Whatsminer M70S MicroBT | 242 TH/S | 3267 W | 13.5 J/Th | $5.10 | 570 days | $2,904.00+11% | View |
![]() Whatsminer M76S MicroBT | 384 TH/S | 5200 W | 13.5 J/Th | $8.08 | 528 days | $4,262.40 - $6,837.00+62% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro(260Th) Bitdeer | 260 TH/S | 3817 W | 14.86 J/Th | $5.15 | 577 days | $2,969.60 - $3,147.00+13% | View |

MicroBT
Current Product346 TH/S
5580 W
15.5 J/Th
$6.31

MicroBT
354 TH/S
5133 W
14.5 J/Th
$7.08

MicroBT
242 TH/S
3267 W
13.5 J/Th
$5.10

MicroBT
384 TH/S
5200 W
13.5 J/Th
$8.08

Bitdeer
260 TH/S
3817 W
14.86 J/Th
$5.15
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M66S++ (360Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 346 TH/S |
| Power Consumption | 5580 W |
| Efficiency | 15.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 401x267x147(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M66S++ from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 360TH/S for a power consumption of 5580W
The Whatsminer M66S++ from MicroBT offers exceptional efficiency at 15.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 346 TH/S, power consumption of 5580 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
この種類のマイナーの選び方・導入・運用について、leedminer.com に公開された深堀り記事。