

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.86 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $6.05 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $25.92 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $315.36 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
Daily profit trends for DOGE+LTC
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
No mineable coins found
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer L3+ Bitmain Current | 504 MH/S | 800 W | 1.59 J/Mh | $0.00 | N/A | $165.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00+476% | View |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00+658% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00+21% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00+1476% | View |

Bitmain
Current Product504 MH/S
800 W
1.59 J/Mh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer L3+ (504Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 504 MH/S |
| Power Consumption | 800 W |
| Efficiency | 1.59 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 188x130x352(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 11.6 - 13V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model L3+ from Bitmain mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 504MH/S for a power consumption of 800W
The Antminer L3+ from Bitmain offers exceptional efficiency at 1.59 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 504 MH/S, power consumption of 800 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner