

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | XMR Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $1.46 | $0.00 | 0.000000 XMR |
| Weekly | $0.00 | $10.21 | $0.00 | 0.000000 XMR |
| Monthly | $0.00 | $43.74 | $0.00 | 0.000000 XMR |
| Yearly | $0.00 | $532.17 | $0.00 | 0.000000 XMR |
Daily profit trends for XMR
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with RandomX
No mineable coins found
Compare XMR miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer X5 Bitmain Current | 212 KH/S | 1350 W | 6.37 J/kSOL | $4.78 | 565 days | $2,699.00 | Viewing |
![]() Pinecone Matches INIBOX Pinecone | 850 MH/S | 480 W | 0.56 J/Mh | $25021.53 | 1 days | $2,629.00 - $2,800.00-3% | View |
![]() Whatsminer M70S MicroBT | 242 TH/S | 3267 W | 13.5 J/Th | $7123923985.55 | 1 days | $2,904.00+8% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro(260Th) Bitdeer | 260 TH/S | 3817 W | 14.86 J/Th | $7653802628.77 | 1 days | $2,969.60 - $3,147.00+10% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Air(256Th) Bitdeer | 256 TH/S | 3806 W | 14.86 J/Th | $7536051819.04 | 1 days | $2,970.00+10% | View |

Bitmain
Current Product212 KH/S
1350 W
6.37 J/kSOL
$4.78

Pinecone
850 MH/S
480 W
0.56 J/Mh
$25021.53

MicroBT
242 TH/S
3267 W
13.5 J/Th
$7123923985.55

Bitdeer
260 TH/S
3817 W
14.86 J/Th
$7653802628.77

Bitdeer
256 TH/S
3806 W
14.86 J/Th
$7536051819.04
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer X5 (212Kh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | RandomX |
| Hashrate | 212 KH/S |
| Power Consumption | 1350 W |
| Efficiency | 6.37 J/kSOL |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X5 from Antminer mining RandomX algorithm with a maximum hashrate of 212KH/S for a power consumption of 1350W
The Antminer X5 from Bitmain offers exceptional efficiency at 6.37 J/kSOL, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 212 KH/S, power consumption of 1350 W, and support for RandomX algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner