Global Shipping
Fast worldwide shipping to 70+ countries with tracked delivery in 7–14 business days. Express options available at checkout.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $8.20 | $4.06 | $4.14 | 0.000106 BTC |
| Weekly | $57.40 | $28.45 | $28.95 | 0.000745 BTC |
| Monthly | $246.00 | $121.92 | $124.07 | 0.0032 BTC |
| Yearly | $2,992.95 | $1,483.37 | $1,509.57 | 0.0389 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
eCashXEC | SHA-256 | $8.38 | $4.32 | 1200647.43 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $8.20 | $4.14 | 0.000106 BTC |
DigiByteDGB | SHA-256 | $7.95 | $3.89 | 2064.08 DGB |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $7.88 | $3.82 | 0.0177 BCH |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $6.90 | $2.84 | 15.20 FB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$4.06 | 29.86 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$4.06 | 2.1613e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Bitdeer Sealminer A2 Bitdeer Current | 228 TH/S | 3763 W | 16.5 J/Th | $4.14 | 728 days | $3,010.00 | Viewing |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 230 TH/S | 5060 W | 22 J/Th | $2.81 | 238 days | $667.00-78% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Air(256Th) Bitdeer | 256 TH/S | 3806 W | 14.86 J/Th | $5.10 | 583 days | $2,970.00-1% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro(260Th) Bitdeer | 260 TH/S | 3817 W | 14.86 J/Th | $5.23 | 568 days | $2,969.60 - $3,147.00-1% | View |
![]() Antminer S21 Pro+ (234Th) Bitmain | 234 TH/S | 3510 W | 15 J/Th | $4.62 | 441 days | $2,036.00 - $2,205.00-32% | View |

Bitdeer
Current Product228 TH/S
3763 W
16.5 J/Th
$4.14

Bitmain
230 TH/S
5060 W
22 J/Th
$2.81

Bitdeer
256 TH/S
3806 W
14.86 J/Th
$5.10

Bitdeer
260 TH/S
3817 W
14.86 J/Th
$5.23

Bitmain
234 TH/S
3510 W
15 J/Th
$4.62
| Manufacturer | Bitdeer |
| Model | Sealminer A2 (228Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 228 TH/S |
| Power Consumption | 3763 W |
| Efficiency | 16.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 365x197x292(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 12V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 20 - 80 % |
| Altitude | ≤2000m |
Bitdeer Sealminer A2 (228Th/s) from Bitdeer mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 228TH/S for a power consumption of 3763W
The Bitdeer Sealminer A2 from Bitdeer offers exceptional efficiency at 16.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 228 TH/S, power consumption of 3763 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Deeper reads on how to choose, deploy, and run this class of miner — published on leedminer.com.