

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.50 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Weekly | $0.00 | $3.48 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Monthly | $0.00 | $14.90 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Yearly | $0.00 | $181.33 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
Daily profit trends for ALEO
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
No mineable coins found
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell AE BOX Pro (44Mh) Goldshell Current | 44 MH/S | 460 W | 10.45 J/Mh | $0.16 | N/A | $1,350.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $102.34 | 13 days | $1,250.00 - $1,255.00-7% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $837334.59 | 1 days | $1,530.00+13% | View |
![]() Whatsminer M64S(208T) MicroBT | 208 Th | - | - | $1583326.91 | 1 days | $1,539.20+14% | View |
![]() Antminer D9 (1.86Th) Bitmain | 1.86 TH/S | 2984 W | 1604 J/Th | $14155.37 | 1 days | $1,150.00-15% | View |

Goldshell
Current Product44 MH/S
460 W
10.45 J/Mh
$-0.16
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$102.34

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$837334.59

MicroBT
208 Th
-
-
$1583326.91

Bitmain
1.86 TH/S
2984 W
1604 J/Th
$14155.37
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell AE BOX Pro (44Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 44 MH/S |
| Power Consumption | 460 W |
| Efficiency | 10.45 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 198x150x96(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model AE BOX Pro from Goldshell mining zkSNARK algorithm with a maximum hashrate of 44MH/S for a power consumption of 460W
The Goldshell AE BOX Pro (44Mh) from Goldshell offers exceptional efficiency at 10.45 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 44 MH/S, power consumption of 460 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner