Global Shipping
Fast worldwide shipping to 70+ countries with tracked delivery in 7–14 business days. Express options available at checkout.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.14 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Weekly | $0.00 | $0.98 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Monthly | $0.00 | $4.21 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Yearly | $0.00 | $51.25 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
Daily profit trends for ALEO
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
Coin profitability data is being refreshed.
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell Byte Goldshell Current | 11 MH/S | 130 W | 11.82 J/Mh | $0.00 | Data unavailable | Contact | Viewing |

Goldshell
Current Product11 MH/S
130 W
11.82 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell Byte |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 11 MH/S |
| Power Consumption | 130 W |
| Efficiency | 11.82 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 135x63x106(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 0 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model Byte from Goldshell mining zkSNARK and Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 11MH/S for a power consumption of 130W
The Goldshell Byte from Goldshell offers exceptional efficiency at 11.82 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 11 MH/S, power consumption of 130 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Deeper reads on how to choose, deploy, and run this class of miner — published on leedminer.com.