Global Shipping
Fast worldwide shipping to 70+ countries with tracked delivery in 7–14 business days. Express options available at checkout.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ETC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.04 | $0.03 | $0.00 | 0.0043 ETC |
| Weekly | $0.25 | $0.23 | $0.03 | 0.0302 ETC |
| Monthly | $1.09 | $0.97 | $0.12 | 0.13 ETC |
| Yearly | $13.28 | $11.83 | $1.45 | 1.57 ETC |
Daily profit trends for EthereumClassic
Cryptocurrencies you can mine with Etchash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Ethereum ClassicETC | Etchash | $0.04 | $0.00 | 0.0043 ETC |
EticaEGAZ | Etchash | $0.00 | -$0.03 | 11.06 EGAZ |
Compare ETC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Jasminer X4 BRICK (65Mh) Jasminer Current | 65 MH/S | 30 W | 0.46 J/Mh | $0.00 | N/A | $1,350.00 | Viewing |
![]() Bombax Miner EZ100 Bombax | 12.5 GH/S | 2300 W | 184 J/Gh | $4.51 | 2260 days | $10,199.00+655% | View |

Jasminer
Current Product65 MH/S
30 W
0.46 J/Mh
$0.00

Bombax
12.5 GH/S
2300 W
184 J/Gh
$4.51
| Manufacturer | Jasminer |
| Model | Jasminer X4 BRICK (65Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Etchash |
| Hashrate | 65 MH/S |
| Power Consumption | 30 W |
| Efficiency | 0.46 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 257x100x200(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X4 BRICK from Jasminer mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 65MH/S for a power consumption of 30W
The Jasminer X4 BRICK (65Mh) from Jasminer offers exceptional efficiency at 0.46 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 65 MH/S, power consumption of 30 W, and support for Etchash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Deeper reads on how to choose, deploy, and run this class of miner — published on leedminer.com.