messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.90 | -$3.90 | 0.20 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $27.31 | -$27.31 | 1.41 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $117.03 | -$117.03 | 6.03 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,423.85 | -$1,423.85 | 73.31 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $9.85 | $5.95 | 93.34 DOGE |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$3.90 | 35.20 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$3.90 | 0.2009 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$3.90 | 107.67 DINGO |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer L11 Pro Bitmain Current | 21 GH/S | 3612 W | 172 J/Gh | $0.00 | N/A | $10,290.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00-88% | View |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00-91% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00-75% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-98% | View |

Bitmain
Current Product21 GH/S
3612 W
172 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer L11 Pro (21Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 21 GH/S |
| Power Consumption | 3612 W |
| Efficiency | 172 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | - |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model L11 Pro (21Gh) from Bitmain mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 21GH/S for a power consumption of 3612W
The Antminer L11 Pro from Bitmain offers exceptional efficiency at 172 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 21 GH/S, power consumption of 3612 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Глубокие материалы о том, как выбрать, развернуть и эксплуатировать такой класс майнеров — публикации на leedminer.com.