全球发货
快速发往 70+ 国家,7–14 个工作日到货并带追踪。结账时可选快递升级。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $8.41 | $3.79 | $4.62 | 0.000110 BTC |
| Weekly | $58.86 | $26.54 | $32.33 | 0.000770 BTC |
| Monthly | $252.27 | $113.72 | $138.54 | 0.0033 BTC |
| Yearly | $3,069.25 | $1,383.64 | $1,685.61 | 0.0402 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $10.07 | $6.28 | 2638.09 DGB |
eCashXEC | SHA-256 | $8.58 | $4.79 | 1233486.21 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $8.41 | $4.62 | 0.000110 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $7.93 | $4.13 | 0.0178 BCH |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $7.44 | $3.65 | 16.36 FB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.79 | 30.24 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.79 | 3.1078e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S21 Pro Bitmain Current | 234 TH/S | 3510 W | 15 J/Th | $4.62 | 553 days | $2,551.00 - $3,206.00 | Viewing |
![]() Antminer S21 Pro+ (234Th) Bitmain | 234 TH/S | 3510 W | 15 J/Th | $4.62 | 441 days | $2,036.00 - $2,205.00-20% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 230 TH/S | 5060 W | 22 J/Th | $2.80 | 239 days | $667.00-74% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 240 TH/S | 5280 W | 22 J/Th | $2.92 | 239 days | $696.00-73% | View |
![]() Whatsminer M70 MicroBT | 240 TH/S | 3480 W | 14.5 J/Th | $4.87 | 458 days | $2,225.60 - $2,538.00-13% | View |

Bitmain
Current Product234 TH/S
3510 W
15 J/Th
$4.62

Bitmain
234 TH/S
3510 W
15 J/Th
$4.62

Bitmain
230 TH/S
5060 W
22 J/Th
$2.80

Bitmain
240 TH/S
5280 W
22 J/Th
$2.92

MicroBT
240 TH/S
3480 W
14.5 J/Th
$4.87
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S21 Pro (234Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 234 TH/S |
| Power Consumption | 3510 W |
| Efficiency | 15 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 220 - 277V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S21 Pro (234Th) from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 234TH/S for a power consumption of 3510W
The Antminer S21 Pro from Bitmain offers exceptional efficiency at 15 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 234 TH/S, power consumption of 3510 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
关于如何选、部署、运营同类矿机的深度阅读——发布在 leedminer.com。