全球发货
快速发往 70+ 国家,7–14 个工作日到货并带追踪。结账时可选快递升级。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $31.24 | $9.34 | $21.90 | 0.000402 BTC |
| Weekly | $218.69 | $65.39 | $153.29 | 0.0028 BTC |
| Monthly | $937.23 | $280.26 | $656.97 | 0.0121 BTC |
| Yearly | $11,402.99 | $3,409.83 | $7,993.16 | 0.15 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $36.59 | $27.25 | 9636.13 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $32.63 | $23.29 | 65.60 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $32.08 | $22.74 | 4569318.28 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $31.24 | $21.90 | 0.000402 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $30.85 | $21.51 | 0.0688 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$9.34 | 119.47 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$9.34 | 7.1371e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S23e Hyd 2U Bitmain Current | 865 TH/S | 8650 W | 10 J/Th | $21.90 | 1279 days | $28,000.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M79 MicroBT | 920 Th | 13340 W | 14.5 J/Th | $18.82 | 773 days | $14,536.00 - $14,537.00-48% | View |
![]() Whatsminer M79S MicroBT | 980 Th | 13230 W | 13.5 J/Th | $21.11 | 827 days | $17,444.00 - $17,445.00-38% | View |
![]() Whatsminer M6DS++ (583Th) MicroBT | 583 Th | 9200W | 15.5 J/Th | $11.12 | 394 days | $4,372.50-84% | View |
![]() Whatsminer M73S+ MicroBT | 570 TH/S | 7125 W | 12.5 J/Th | $12.89 | 580 days | $7,467.00-73% | View |

Bitmain
Current Product865 TH/S
8650 W
10 J/Th
$21.90

MicroBT
920 Th
13340 W
14.5 J/Th
$18.82

MicroBT
980 Th
13230 W
13.5 J/Th
$21.11

MicroBT
583 Th
9200W
15.5 J/Th
$11.12

MicroBT
570 TH/S
7125 W
12.5 J/Th
$12.89
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S23e Hyd 2U (865Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 865 TH/S |
| Power Consumption | 8650 W |
| Efficiency | 10 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 600x483x86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | - |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S23e Hyd 2U from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 865 TH/S for a power consumption of 8650 W
The Antminer S23e Hyd 2U from Bitmain offers exceptional efficiency at 10 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 865 TH/S, power consumption of 8650 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
关于如何选、部署、运营同类矿机的深度阅读——发布在 leedminer.com。