全球发货
快速发往 70+ 国家,7–14 个工作日到货并带追踪。结账时可选快递升级。
右-1.png)
Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.68 | -$3.68 | 0.0993 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $25.78 | -$25.78 | 0.70 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $110.48 | -$110.48 | 2.98 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,344.22 | -$1,344.22 | 36.25 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $3.03 | -$0.65 | 30.18 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $0.91 | -$2.77 | 0.0160 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 20.22 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 0.0993 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 56.57 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 54.02 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 0.3629 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 104.04 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 0.0072 LKY |
MooncoinMOON | Scrypt | $0.00 | -$3.68 | 12378300.11 MOON |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex Current | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00+32% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00+174% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-79% | View |
右-1.png)
ElphaPex
Current Product11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | ElphaPex |
| Model | ElphaPex DG1 (11Gh) - Used |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 11 GH/S |
| Power Consumption | 3410 W |
| Efficiency | 310 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 369.3x196x287(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model DG1 – Used from ElphaPex mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 11 GH/S for a power consumption of 3410 W
The ElphaPex DG1 - Used from ElphaPex offers exceptional efficiency at 310 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 11 GH/S, power consumption of 3410 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
关于如何选、部署、运营同类矿机的深度阅读——发布在 leedminer.com。