全球发货
快速发往 70+ 国家,7–14 个工作日到货并带追踪。结账时可选快递升级。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $10.84 | $5.83 | $5.00 | 0.000139 BTC |
| Weekly | $75.85 | $40.82 | $35.02 | 0.000976 BTC |
| Monthly | $325.05 | $174.96 | $150.09 | 0.0042 BTC |
| Yearly | $3,954.80 | $2,128.68 | $1,826.12 | 0.0509 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $12.69 | $6.86 | 3342.01 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $11.32 | $5.49 | 22.75 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $11.13 | $5.30 | 1584734.66 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $10.84 | $5.00 | 0.000139 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $10.70 | $4.87 | 0.0239 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$5.83 | 41.43 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$5.83 | 2.4753e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M66S MicroBT Current | 300 TH/S | 5400 W | 18 J/Th | $5.00 | 642 days | $3,210.00 | Viewing |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $4.57 | 193 days | $879.00-73% | View |
![]() Whatsminer M76 MicroBT | 354 TH/S | 5133 W | 14.5 J/Th | $7.24 | 466 days | $3,372.50 - $5,595.00+5% | View |
![]() Whatsminer M65S+ MicroBT | - | 17 W | - | $0.02 | N/A | $3,385.20 - $3,432.00+5% | View |
![]() Whatsminer M72S(282Th) MicroBT | 282 TH/S | 3807 W | 13.5 J/Th | $6.07 | 855 days | $5,189.00 - $5,190.00+62% | View |

MicroBT
Current Product300 TH/S
5400 W
18 J/Th
$5.00

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$4.57

MicroBT
354 TH/S
5133 W
14.5 J/Th
$7.24

MicroBT
-
17 W
-
$0.02

MicroBT
282 TH/S
3807 W
13.5 J/Th
$6.07
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M66S (300Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 300 TH/S |
| Power Consumption | 5400 W |
| Efficiency | 18 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 267x147x401(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M66S from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 300 TH/S for a power consumption of 5400 W
The Whatsminer M66S from MicroBT offers exceptional efficiency at 18 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 300 TH/S, power consumption of 5400 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
关于如何选、部署、运营同类矿机的深度阅读——发布在 leedminer.com。