Weltweiter Versand
Nachverfolgbarer internationaler Versand mit Vorabprüfung von Ziel, Verpackung und Zollanforderungen.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.74 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $26.20 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $112.27 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,365.90 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
Daily profit trends for DOGE+LTC
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
Coin profitability data is being refreshed.
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer L9 (16.5Gh) Bitmain Current | 16.5 GH/S | 3465 W | 210 J/Gh | $0.00 | Data unavailable | $2,900.00 | Viewing |

Bitmain
Current Product16.5 GH/S
3465 W
210 J/Gh
$0.00
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer L9 (16.5Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 16.5 GH/S |
| Power Consumption | 3465 W |
| Efficiency | 210 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 220 - 277V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model L9 (16.5Gh) from Bitmain mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 16.5GH/S for a power consumption of 3465W
The Antminer L9 (16.5Gh) from Bitmain offers exceptional efficiency at 210 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 16.5 GH/S, power consumption of 3465 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Vertiefende Artikel zur Auswahl, Inbetriebnahme und zum Betrieb dieser Miner-Klasse — veröffentlicht auf leedminer.com.