Weltweiter Versand
Nachverfolgbarer internationaler Versand mit Vorabprüfung von Ziel, Verpackung und Zollanforderungen.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.54 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Weekly | $0.00 | $3.78 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Monthly | $0.00 | $16.20 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Yearly | $0.00 | $197.10 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
Daily profit trends for ALEO
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
Coin profitability data is being refreshed.
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() IceRiver AE1 Lite IceRiver Current | 270 MH/S | 500 W | 1.85 J/Mh | $0.00 | Data unavailable | $1,750.00 - $3,000.00 | Viewing |

IceRiver
Current Product270 MH/S
500 W
1.85 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | IceRiver |
| Model | IceRiver AE1 Lite (270Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 270 MH/S |
| Power Consumption | 500 W |
| Efficiency | 1.85 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 205x110x202(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model AE1 Lite from Iceriver mining zkSNARK algorithm with a maximum hashrate of 270MH/S for a power consumption of 500W
The IceRiver AE1 Lite from IceRiver offers exceptional efficiency at 1.85 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 270 MH/S, power consumption of 500 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Vertiefende Artikel zur Auswahl, Inbetriebnahme und zum Betrieb dieser Miner-Klasse — veröffentlicht auf leedminer.com.