

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ETC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $2.75 | $0.00 | 0.000000 ETC |
| Weekly | $0.00 | $19.28 | $0.00 | 0.000000 ETC |
| Monthly | $0.00 | $82.62 | $0.00 | 0.000000 ETC |
| Yearly | $0.00 | $1,005.21 | $0.00 | 0.000000 ETC |
Daily profit trends for ETC
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with Etchash
No mineable coins found
Compare ETC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Jasminer X44-P Jasminer Current | 23.4 GH/S | 2550 W | 110 J/Gh | $9.60 | 1479 days | $14,200.00 | Viewing |
![]() Bombax Miner EZ100 Bombax | 12.5 GH/S | 2300 W | 184 J/Gh | $4.12 | 2478 days | $10,199.00-28% | View |
![]() Whatsminer M79 MicroBT | 920 Th | 13340 W | 14.5 J/Th | $485811.86 | 1 days | $14,536.00 - $14,537.00+2% | View |
![]() Whatsminer M79S MicroBT | 980 Th | 13230 W | 13.5 J/Th | $517496.30 | 1 days | $17,444.00 - $17,445.00+23% | View |
![]() Whatsminer M76S+ MicroBT | 416 TH/S | 5200 W | 12.5 J/Th | $219672.35 | 1 days | $8,653.00 - $8,654.00-39% | View |

Jasminer
Current Product23.4 GH/S
2550 W
110 J/Gh
$9.60

Bombax
12.5 GH/S
2300 W
184 J/Gh
$4.12

MicroBT
920 Th
13340 W
14.5 J/Th
$485811.86

MicroBT
980 Th
13230 W
13.5 J/Th
$517496.30

MicroBT
416 TH/S
5200 W
12.5 J/Th
$219672.35
| Manufacturer | Jasminer |
| Model | Jasminer X44-P (23.4Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Etchash |
| Hashrate | 23.4 GH/S |
| Power Consumption | 2550 W |
| Efficiency | 110 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 374x212x300(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X44-P from Jasminer mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 23.4GH/S for a power consumption of 2550W
The Jasminer X44-P from Jasminer offers exceptional efficiency at 110 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 23.4 GH/S, power consumption of 2550 W, and support for Etchash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner