messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $8.20 | $4.06 | $4.14 | 0.000106 BTC |
| Weekly | $57.40 | $28.45 | $28.95 | 0.000745 BTC |
| Monthly | $246.00 | $121.92 | $124.07 | 0.0032 BTC |
| Yearly | $2,992.95 | $1,483.37 | $1,509.57 | 0.0389 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
eCashXEC | SHA-256 | $8.38 | $4.32 | 1200647.43 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $8.20 | $4.14 | 0.000106 BTC |
DigiByteDGB | SHA-256 | $7.95 | $3.89 | 2064.08 DGB |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $7.88 | $3.82 | 0.0177 BCH |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $6.90 | $2.84 | 15.20 FB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$4.06 | 29.86 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$4.06 | 2.1613e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Bitdeer Sealminer A2 Bitdeer Current | 228 TH/S | 3763 W | 16.5 J/Th | $4.14 | 728 days | $3,010.00 | Viewing |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 230 TH/S | 5060 W | 22 J/Th | $2.81 | 238 days | $667.00-78% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Air(256Th) Bitdeer | 256 TH/S | 3806 W | 14.86 J/Th | $5.10 | 583 days | $2,970.00-1% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro(260Th) Bitdeer | 260 TH/S | 3817 W | 14.86 J/Th | $5.23 | 568 days | $2,969.60 - $3,147.00-1% | View |
![]() Antminer S21 Pro+ (234Th) Bitmain | 234 TH/S | 3510 W | 15 J/Th | $4.62 | 441 days | $2,036.00 - $2,205.00-32% | View |

Bitdeer
Current Product228 TH/S
3763 W
16.5 J/Th
$4.14

Bitmain
230 TH/S
5060 W
22 J/Th
$2.81

Bitdeer
256 TH/S
3806 W
14.86 J/Th
$5.10

Bitdeer
260 TH/S
3817 W
14.86 J/Th
$5.23

Bitmain
234 TH/S
3510 W
15 J/Th
$4.62
| Manufacturer | Bitdeer |
| Model | Sealminer A2 (228Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 228 TH/S |
| Power Consumption | 3763 W |
| Efficiency | 16.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 365x197x292(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 12V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 20 - 80 % |
| Altitude | ≤2000m |
Bitdeer Sealminer A2 (228Th/s) from Bitdeer mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 228TH/S for a power consumption of 3763W
The Bitdeer Sealminer A2 from Bitdeer offers exceptional efficiency at 16.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 228 TH/S, power consumption of 3763 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lecturas a fondo sobre cómo elegir, desplegar y operar esta clase de minero — publicadas en leedminer.com.