Envío mundial
Envíos internacionales con seguimiento y revisión previa de destino, embalaje y requisitos aduaneros.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.54 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Weekly | $0.00 | $3.78 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Monthly | $0.00 | $16.20 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
| Yearly | $0.00 | $197.10 | $0.00 | 0.000000 ALEO |
Daily profit trends for ALEO
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
Coin profitability data is being refreshed.
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() IceRiver AE1 Lite IceRiver Current | 300 MH/S | 500 W | 1.67 J/Mh | $0.00 | Data unavailable | $1,000.00 - $1,029.00 | Viewing |

IceRiver
Current Product300 MH/S
500 W
1.67 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | IceRiver |
| Model | IceRiver AE1 Lite (300Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 300 MH/S |
| Power Consumption | 500 W |
| Efficiency | 1.67 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 205x110x202(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 -240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model AE1 Lite from Iceriver mining zkSNARK algorithm with a maximum hashrate of 300MH/S for a power consumption of 500W
The IceRiver AE1 Lite from IceRiver offers exceptional efficiency at 1.67 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 300 MH/S, power consumption of 500 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lecturas a fondo sobre cómo elegir, desplegar y operar esta clase de minero — publicadas en leedminer.com.