messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $6.70 | -$6.70 | 0.24 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $46.87 | -$46.87 | 1.65 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $200.88 | -$200.88 | 7.06 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $2,444.04 | -$2,444.04 | 85.90 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $10.12 | $3.43 | 101.03 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $1.65 | -$5.04 | 0.0292 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 39.10 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 0.2353 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 156.33 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 128.44 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 0.6599 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 187.91 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$6.70 | 0.0152 LKY |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() ElphaPex DG Hydro 1 ElphaPex Current | 20 GH | 6200 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $3,099.00 - $3,460.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00-60% | View |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00-69% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00-16% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-94% | View |

ElphaPex
Current Product20 GH
6200 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | ElphaPex |
| Model | ElphaPex DG Hydro 1 (20Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 20 GH |
| Power Consumption | 6200 W |
| Efficiency | 310 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 656x447x86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model DG Hydro 1 from ElphaPex mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 20GH/S for a power consumption of 6200W
The ElphaPex DG Hydro 1 from ElphaPex offers exceptional efficiency at 310 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 20 GH, power consumption of 6200 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lectures approfondies sur le choix, le déploiement et l'exploitation de cette classe de miner — publiées sur leedminer.com.