messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.31 | $0.50 | -$0.18 | 6.91 ALEO |
| Weekly | $2.19 | $3.48 | -$1.29 | 48.37 ALEO |
| Monthly | $9.37 | $14.90 | -$5.53 | 207.30 ALEO |
| Yearly | $114.06 | $181.33 | -$67.27 | 2522.19 ALEO |
Daily profit trends for Aleo
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
ALEOALEO | zkSNARK | $0.31 | -$0.18 | 6.91 ALEO |
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell AE BOX Pro (44Mh) Goldshell Current | 44 MH/S | 460 W | 10.45 J/Mh | $0.18 | N/A | $1,350.00 | Viewing |
![]() IceRiver ALEO AE0 IceRiver | 54 MH/S | 91 W | 1.67 J/Mh | $0.29 | 1035 days | $295.00-78% | View |

Goldshell
Current Product44 MH/S
460 W
10.45 J/Mh
$0.18
.60.png)
IceRiver
54 MH/S
91 W
1.67 J/Mh
$0.29
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell AE BOX Pro (44Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 44 MH/S |
| Power Consumption | 460 W |
| Efficiency | 10.45 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 198x150x96(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model AE BOX Pro from Goldshell mining zkSNARK algorithm with a maximum hashrate of 44MH/S for a power consumption of 460W
The Goldshell AE BOX Pro (44Mh) from Goldshell offers exceptional efficiency at 10.45 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 44 MH/S, power consumption of 460 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lectures approfondies sur le choix, le déploiement et l'exploitation de cette classe de miner — publiées sur leedminer.com.