Expédition mondiale
Livraison internationale suivie avec vérification préalable de la destination, de l'emballage et des exigences douanières.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | SC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.35 | $0.00 | 0.000000 SC |
| Weekly | $0.00 | $23.44 | $0.00 | 0.000000 SC |
| Monthly | $0.00 | $100.44 | $0.00 | 0.000000 SC |
| Yearly | $0.00 | $1,222.02 | $0.00 | 0.000000 SC |
Daily profit trends for SC
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with Blake2B-Sia
Coin profitability data is being refreshed.
Compare SC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() iBeLink BM S3 iBeLink Current | 19 TH/S | 3100 W | 163.16 J/Th | $0.00 | Data unavailable | $1,799.00 | Viewing |

iBeLink
Current Product19 TH/S
3100 W
163.16 J/Th
$0.00
| Manufacturer | iBeLink |
| Model | iBeLink BM S3 (19Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Blake2B-Sia |
| Hashrate | 19 TH/S |
| Power Consumption | 3100 W |
| Efficiency | 163.16 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 340x190x293(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 190 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model BM S3 from iBeLink mining Blake2B-Sia algorithm with a maximum hashrate of 19TH/S for a power consumption of 3100W
The iBeLink BM S3 from iBeLink offers exceptional efficiency at 163.16 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 19 TH/S, power consumption of 3100 W, and support for Blake2B-Sia algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lectures approfondies sur le choix, le déploiement et l'exploitation de cette classe de miner — publiées sur leedminer.com.