messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $12.34 | $6.03 | $6.31 | 0.000162 BTC |
| Weekly | $86.37 | $42.18 | $44.18 | 0.0011 BTC |
| Monthly | $370.15 | $180.79 | $189.36 | 0.0049 BTC |
| Yearly | $4,503.52 | $2,199.64 | $2,303.88 | 0.0593 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $14.52 | $8.50 | 3749.33 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $12.74 | $6.72 | 28.87 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $12.64 | $6.61 | 1811816.10 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $12.34 | $6.31 | 0.000162 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $12.26 | $6.23 | 0.0274 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$6.03 | 42.44 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$6.03 | 3.6017e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M66S++ MicroBT Current | 346 TH/S | 5580 W | 15.5 J/Th | $6.31 | 416 days | $2,624.00 - $2,768.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M76 MicroBT | 354 TH/S | 5133 W | 14.5 J/Th | $7.08 | 477 days | $3,372.50 - $5,595.00+29% | View |
![]() Whatsminer M70S MicroBT | 242 TH/S | 3267 W | 13.5 J/Th | $5.10 | 570 days | $2,904.00+11% | View |
![]() Whatsminer M76S MicroBT | 384 TH/S | 5200 W | 13.5 J/Th | $8.08 | 528 days | $4,262.40 - $6,837.00+62% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro(260Th) Bitdeer | 260 TH/S | 3817 W | 14.86 J/Th | $5.15 | 577 days | $2,969.60 - $3,147.00+13% | View |

MicroBT
Current Product346 TH/S
5580 W
15.5 J/Th
$6.31

MicroBT
354 TH/S
5133 W
14.5 J/Th
$7.08

MicroBT
242 TH/S
3267 W
13.5 J/Th
$5.10

MicroBT
384 TH/S
5200 W
13.5 J/Th
$8.08

Bitdeer
260 TH/S
3817 W
14.86 J/Th
$5.15
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M66S++ (360Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 346 TH/S |
| Power Consumption | 5580 W |
| Efficiency | 15.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 401x267x147(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M66S++ from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 360TH/S for a power consumption of 5580W
The Whatsminer M66S++ from MicroBT offers exceptional efficiency at 15.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 346 TH/S, power consumption of 5580 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lectures approfondies sur le choix, le déploiement et l'exploitation de cette classe de miner — publiées sur leedminer.com.