messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $18.64 | $8.30 | $10.33 | 0.000240 BTC |
| Weekly | $130.45 | $58.13 | $72.33 | 0.0017 BTC |
| Monthly | $559.09 | $249.12 | $309.97 | 0.0072 BTC |
| Yearly | $6,802.25 | $3,031.00 | $3,771.24 | 0.0876 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $21.83 | $13.52 | 5748.26 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $19.47 | $11.16 | 39.13 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $19.14 | $10.84 | 2725743.62 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $18.64 | $10.33 | 0.000240 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $18.41 | $10.10 | 0.0411 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$8.30 | 71.27 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$8.30 | 4.2575e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Hyd Bitdeer Current | 516 TH/S | 7689 W | 14.9 J/Th | $10.33 | 593 days | $6,125.00 - $6,891.00 | Viewing |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Hyd(500Th) Bitdeer | 500TH/S | 7450 W | 14.9 J/Th | $10.01 | 605 days | $6,050.00 - $6,100.00-1% | View |
![]() Whatsminer M6DS+ (530Th) MicroBT | 530 Th | 9200W | 17 J/Th | $9.21 | 409 days | $3,763.00-39% | View |
![]() Whatsminer M73 MicroBT | 492 TH/S | 6786 W | 14.5 J/Th | $10.44 | 425 days | $4,436.80 - $4,624.80-28% | View |
![]() Whatsminer M70S+ MicroBT | 262 TH/S | 3275 W | 12.5 J/Th | $5.93 | 947 days | $5,607.00 - $5,608.00-8% | View |

Bitdeer
Current Product516 TH/S
7689 W
14.9 J/Th
$10.33

Bitdeer
500TH/S
7450 W
14.9 J/Th
$10.01

MicroBT
530 Th
9200W
17 J/Th
$9.21

MicroBT
492 TH/S
6786 W
14.5 J/Th
$10.44

MicroBT
262 TH/S
3275 W
12.5 J/Th
$5.93
| Manufacturer | Bitdeer |
| Model | Sealminer A2 Pro Hyd (516Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 516 TH/S |
| Power Consumption | 7689 W |
| Efficiency | 14.9 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 482X665X86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200-240V AC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Bitdeer Sealminer A2 Pro Hyd (516Th/s) from Bitdeer mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 516TH/S for a power consumption of 7689W
The Bitdeer Sealminer A2 Pro Hyd from Bitdeer offers exceptional efficiency at 14.9 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 516 TH/S, power consumption of 7689 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
この種類のマイナーの選び方・導入・運用について、leedminer.com に公開された深堀り記事。
The Pro Hyd variant: higher sustained hashrate, same tank requirements — is it worth the premium?
How hosted mining works, where it pays off vs self-deploy, and what to check before signing a hosting contract.
Every guide, review, and market note we publish on mining hardware, hosting, and ROI.