グローバル配送
配送先、梱包、通関要件を事前確認し、追跡可能な国際配送で手配します。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALPH Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.39 | $0.00 | 0.000000 ALPH |
| Weekly | $0.00 | $2.72 | $0.00 | 0.000000 ALPH |
| Monthly | $0.00 | $11.66 | $0.00 | 0.000000 ALPH |
| Yearly | $0.00 | $141.91 | $0.00 | 0.000000 ALPH |
Daily profit trends for ALPH
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with Blake3
Coin profitability data is being refreshed.
Compare ALPH miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell AL Box II Goldshell Current | 720 GH/S | 360 W | 0.5 J/Gh | $0.00 | Data unavailable | $1,050.00 | Viewing |

Goldshell
Current Product720 GH/S
360 W
0.5 J/Gh
$0.00
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell AL Box II (720Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Blake3 |
| Hashrate | 720 GH/S |
| Power Consumption | 360 W |
| Efficiency | 0.5 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 198x150x96(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model AL Box II from Goldshell mining Blake3 algorithm with a maximum hashrate of 720GH/S for a power consumption of 360W
The Goldshell AL Box II from Goldshell offers exceptional efficiency at 0.5 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 720 GH/S, power consumption of 360 W, and support for Blake3 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
この種類のマイナーの選び方・導入・運用について、leedminer.com に公開された深堀り記事。