messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.03 | $0.07 | -$0.04 | 0.32 DOGE |
| Weekly | $0.24 | $0.49 | -$0.25 | 2.25 DOGE |
| Monthly | $1.02 | $2.11 | -$1.09 | 9.64 DOGE |
| Yearly | $12.37 | $25.62 | -$13.26 | 117.34 DOGE |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $0.03 | -$0.04 | 0.3215 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $0.01 | -$0.06 | 0.000107 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.1450 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.000778 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.4065 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.4007 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.0030 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.8570 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 0.000066 LKY |
MooncoinMOON | Scrypt | $0.00 | -$0.07 | 26252.48 MOON |
Compare DOGE miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell DG Card (80Mh) Goldshell Current | 80 MH/S | 65 W | 0.81 J/Mh | $0.04 | N/A | $122.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.98 | 974 days | $950.00 - $955.00+679% | View |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $1.70 | 738 days | $1,250.00 - $1,255.00+925% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.02 | N/A | $200.00+64% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $1.51 | 1718 days | $2,600.00+2031% | View |

Goldshell
Current Product80 MH/S
65 W
0.81 J/Mh
$0.04
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.98
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$1.70

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.02
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$1.51
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell DG Card (80Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 80 MH/S |
| Power Consumption | 65 W |
| Efficiency | 0.81 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 123x21x88(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model DG Card (80mh) from Goldshell mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 80Mh/s for a power consumption of 65W.
The Goldshell DG Card (80Mh) from Goldshell offers exceptional efficiency at 0.81 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 80 MH/S, power consumption of 65 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
この種類のマイナーの選び方・導入・運用について、leedminer.com に公開された深堀り記事。