

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $6.02 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Weekly | $0.00 | $42.12 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Monthly | $0.00 | $180.53 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Yearly | $0.00 | $2,196.48 | $0.00 | 0.000000 BTC |
Daily profit trends for BTC
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
No mineable coins found
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M66 MicroBT Current | 280 TH/S | 5572 W | 19.9 J/Th | $3.82 | 1122 days | $4,284.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M72(262Th) MicroBT | 262 TH/S | 3799 W | 14.5 J/Th | $5.10 | 843 days | $4,297.00 - $4,298.00 | View |
![]() Whatsminer M76S MicroBT | 384 TH/S | 5200 W | 13.5 J/Th | $7.87 | 542 days | $4,262.40 - $6,837.00-1% | View |
![]() Whatsminer M72S(282Th) MicroBT | 282 TH/S | 3807 W | 13.5 J/Th | $5.80 | 896 days | $5,189.00 - $5,190.00+21% | View |
![]() Whatsminer M6DS++ (583Th) MicroBT | 583 Th | 9200W | 15.5 J/Th | $10.55 | 415 days | $4,372.50+2% | View |

MicroBT
Current Product280 TH/S
5572 W
19.9 J/Th
$3.82

MicroBT
262 TH/S
3799 W
14.5 J/Th
$5.10

MicroBT
384 TH/S
5200 W
13.5 J/Th
$7.87

MicroBT
282 TH/S
3807 W
13.5 J/Th
$5.80

MicroBT
583 Th
9200W
15.5 J/Th
$10.55
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M66 (280Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 280 TH/S |
| Power Consumption | 5572 W |
| Efficiency | 19.9 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 401x267x147(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M66 from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 280TH/S for a power consumption of 5572W
The Whatsminer M66 from MicroBT offers exceptional efficiency at 19.9 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 280 TH/S, power consumption of 5572 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner