

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $8.91 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Weekly | $0.00 | $62.37 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Monthly | $0.00 | $267.30 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Yearly | $0.00 | $3,252.15 | $0.00 | 0.000000 BTC |
Daily profit trends for BTC
Loading historical data...
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
No mineable coins found
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Bitdeer Sealminer A3 Pro Hydro Bitdeer Current | 660 TH/S | 8250 W | 12.50 J/Th | $14.28 | 662 days | $9,438.00 - $9,769.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M76S+ MicroBT | 416 TH/S | 5200 W | 12.5 J/Th | $9.00 | 962 days | $8,653.00 - $8,654.00-8% | View |
![]() Whatsminer M6DS++ (583Th) MicroBT | 583 Th | 9200W | 15.5 J/Th | $10.55 | 415 days | $4,372.50-54% | View |
![]() Whatsminer M73S+ MicroBT | 570 TH/S | 7125 W | 12.5 J/Th | $12.33 | 606 days | $7,467.00-21% | View |
![]() Whatsminer M6DS+ (530Th) MicroBT | 530 Th | 9200W | 17 J/Th | $8.68 | 434 days | $3,763.00-60% | View |

Bitdeer
Current Product660 TH/S
8250 W
12.50 J/Th
$14.28

MicroBT
416 TH/S
5200 W
12.5 J/Th
$9.00

MicroBT
583 Th
9200W
15.5 J/Th
$10.55

MicroBT
570 TH/S
7125 W
12.5 J/Th
$12.33

MicroBT
530 Th
9200W
17 J/Th
$8.68
| Manufacturer | Bitdeer |
| Model | Sealminer A3 Pro Hydro (660Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 660 TH/S |
| Power Consumption | 8250 W |
| Efficiency | 12.50 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 665X482X86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Bitdeer Sealminer A3 Pro Hydro (660Th/s) from Bitdeer mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 660TH/S for a power consumption of 8250 W
The Bitdeer Sealminer A3 Pro Hydro from Bitdeer offers exceptional efficiency at 12.50 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 660 TH/S, power consumption of 8250 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner