Международная доставка
Отслеживаемая доставка с предварительной проверкой направления, упаковки и таможенных требований.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $4.59 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $32.13 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $137.70 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,675.35 | $0.00 | 0.000000 DOGE+LTC |
Daily profit trends for DOGE+LTC
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
Coin profitability data is being refreshed.
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() VolcMiner D1 VolcMiner Current | 18.5 GH/S | 4250 W | 229.73 J/Gh | $0.00 | Data unavailable | $7,120.00 | Viewing |

VolcMiner
Current Product18.5 GH/S
4250 W
229.73 J/Gh
$0.00
| Manufacturer | VolcMiner |
| Model | VolcMiner D1 (18.5Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 18.5 GH/S |
| Power Consumption | 4250 W |
| Efficiency | 229.73 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 300V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model D1 from VolcMiner mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 18.5GH/S for a power consumption of 4250W
The VolcMiner D1 from VolcMiner offers exceptional efficiency at 229.73 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 18.5 GH/S, power consumption of 4250 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Глубокие материалы о том, как выбрать, развернуть и эксплуатировать такой класс майнеров — публикации на leedminer.com.