全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $6.10 | $3.56 | $2.54 | 0.000079 BTC |
| Weekly | $42.73 | $24.92 | $17.81 | 0.000550 BTC |
| Monthly | $183.11 | $106.79 | $76.32 | 0.0024 BTC |
| Yearly | $2,227.87 | $1,299.28 | $928.58 | 0.0287 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $6.35 | $2.79 | 12.77 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $6.28 | $2.72 | 893981.71 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $6.10 | $2.54 | 0.000079 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $6.03 | $2.47 | 0.0135 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.44 | $0.88 | 1174.18 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.56 | 23.27 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.56 | 1.4027e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19 XP+ (169Th) - Used Bitmain Current | 169 TH/S | 3296 W | 19.5 J/Th | $2.54 | 353 days | $896.00 | Viewing |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $4.57 | 193 days | $879.00-2% | View |
![]() Antminer S21(151Th) Bitmain | 151 TH/S | 2643 W | 17.5 J/Th | $2.60 | 320 days | $830.50-7% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 251 TH/S | 5522 W | 22 J/Th | $3.10 | 252 days | $779.00-13% | View |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 266 TH/S | 5054 W | 19 J/Th | $4.15 | 174 days | $718.20-20% | View |

Bitmain
Current Product169 TH/S
3296 W
19.5 J/Th
$2.54

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$4.57

Bitmain
151 TH/S
2643 W
17.5 J/Th
$2.60

Bitmain
251 TH/S
5522 W
22 J/Th
$3.10

Bitmain
266 TH/S
5054 W
19 J/Th
$4.15
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 XP+ (169Th) - Used |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 169 TH/S |
| Power Consumption | 3296 W |
| Efficiency | 19.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 415V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19 XP+ – Used from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 169 TH/S for a power consumption of 3296 W
The Antminer S19 XP+ (169Th) - Used from Bitmain offers exceptional efficiency at 19.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 169 TH/S, power consumption of 3296 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。