全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $9.16 | $5.17 | $3.99 | 0.000118 BTC |
| Weekly | $64.14 | $36.20 | $27.94 | 0.000824 BTC |
| Monthly | $274.89 | $155.13 | $119.75 | 0.0035 BTC |
| Yearly | $3,344.44 | $1,887.43 | $1,457.01 | 0.0430 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $9.37 | $4.20 | 19.20 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $9.34 | $4.16 | 1327716.89 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $9.16 | $3.99 | 0.000118 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $9.02 | $3.84 | 0.0201 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.54 | -$0.63 | 1182.90 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$5.17 | 34.69 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$5.17 | 2.0899e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain Current | 252 TH/S | 4788 W | 19 J/Th | $3.99 | 165 days | $655.20 | Viewing |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 251 TH/S | 5522 W | 22 J/Th | $3.16 | 247 days | $779.00+19% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Air(256Th) Bitdeer | 256 TH/S | 3806 W | 14.86 J/Th | $5.20 | 572 days | $2,970.00+353% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 230 TH/S | 5060 W | 22 J/Th | $2.90 | 231 days | $667.00+2% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro(260Th) Bitdeer | 260 TH/S | 3817 W | 14.86 J/Th | $5.33 | 558 days | $2,969.60 - $3,147.00+353% | View |

Bitmain
Current Product252 TH/S
4788 W
19 J/Th
$3.99

Bitmain
251 TH/S
5522 W
22 J/Th
$3.16

Bitdeer
256 TH/S
3806 W
14.86 J/Th
$5.20

Bitmain
230 TH/S
5060 W
22 J/Th
$2.90

Bitdeer
260 TH/S
3817 W
14.86 J/Th
$5.33
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 XP+ Hyd (252Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 252 TH/S |
| Power Consumption | 4788 W |
| Efficiency | 19 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 410x170x209(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 415V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19 Pro+ Hyd (252Th) from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 252 TH/S for a power consumption of 4788 W
The Antminer S19 XP+ Hyd from Bitmain offers exceptional efficiency at 19 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 252 TH/S, power consumption of 4788 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。