全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $3.78 | $3.31 | $0.46 | 0.000048 BTC |
| Weekly | $26.45 | $23.19 | $3.25 | 0.000339 BTC |
| Monthly | $113.34 | $99.40 | $13.94 | 0.0015 BTC |
| Yearly | $1,378.98 | $1,209.41 | $169.58 | 0.0177 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $4.09 | $0.78 | 8.24 FB |
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.07 | $0.76 | 1049.84 DGB |
eCashXEC | SHA-256 | $3.93 | $0.62 | 553187.26 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $3.78 | $0.46 | 0.000048 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $3.78 | $0.46 | 0.0083 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.31 | 14.23 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.31 | 1.0311e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19j Pro Bitmain Current | 104 TH/S | 3068 W | 29.5 J/Th | $0.46 | 1501 days | $697.00 | Viewing |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 240 TH/S | 5280 W | 22 J/Th | $3.02 | 231 days | $696.00 | View |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 266 TH/S | 5054 W | 19 J/Th | $4.20 | 171 days | $718.20+3% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 230 TH/S | 5060 W | 22 J/Th | $2.89 | 231 days | $667.00-4% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.24 | 684 days | $1,530.00+120% | View |

Bitmain
Current Product104 TH/S
3068 W
29.5 J/Th
$0.46

Bitmain
240 TH/S
5280 W
22 J/Th
$3.02

Bitmain
266 TH/S
5054 W
19 J/Th
$4.20

Bitmain
230 TH/S
5060 W
22 J/Th
$2.89

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.24
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19j Pro (104Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 104 TH/S |
| Power Consumption | 3068 W |
| Efficiency | 29.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19j Pro from Bitmain mining sha256 algorithm with a maximum hashrate of 104TH/S for a power consumption of 3068W
The Antminer S19j Pro from Bitmain offers exceptional efficiency at 29.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 104 TH/S, power consumption of 3068 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。