全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $3.41 | $3.06 | $0.35 | 0.000045 BTC |
| Weekly | $23.85 | $21.41 | $2.44 | 0.000313 BTC |
| Monthly | $102.21 | $91.76 | $10.46 | 0.0013 BTC |
| Yearly | $1,243.59 | $1,116.37 | $127.22 | 0.0163 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
eCashXEC | SHA-256 | $3.46 | $0.40 | 493274.17 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $3.41 | $0.35 | 0.000045 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $3.32 | $0.26 | 0.0074 BCH |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $3.23 | $0.18 | 7.42 FB |
DigiByteDGB | SHA-256 | $1.46 | -$1.60 | 379.50 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.06 | 12.35 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.06 | 1.0664e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S19j Pro Bitmain Current | 96 TH/S | 2832 W | 29.5 J/Th | $0.35 | 1710 days | $596.00 | Viewing |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 252 TH/S | 4788 W | 19 J/Th | $3.77 | 174 days | $655.20+10% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 230 TH/S | 5060 W | 22 J/Th | $2.70 | 248 days | $667.00+12% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.15 | 713 days | $1,530.00+157% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 240 TH/S | 5280 W | 22 J/Th | $2.82 | 248 days | $696.00+17% | View |

Bitmain
Current Product96 TH/S
2832 W
29.5 J/Th
$0.35

Bitmain
252 TH/S
4788 W
19 J/Th
$3.77

Bitmain
230 TH/S
5060 W
22 J/Th
$2.70

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.15

Bitmain
240 TH/S
5280 W
22 J/Th
$2.82
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19j Pro (96Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 96 TH/S |
| Power Consumption | 2832 W |
| Efficiency | 29.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S19j Pro (96Th) from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 96TH/S for a power consumption of 2832W
The Antminer S19j Pro from Bitmain offers exceptional efficiency at 29.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 96 TH/S, power consumption of 2832 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。