全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.30 | $3.56 | $0.73 | 0.000056 BTC |
| Weekly | $30.09 | $24.95 | $5.14 | 0.000392 BTC |
| Monthly | $128.94 | $106.92 | $22.02 | 0.0017 BTC |
| Yearly | $1,568.74 | $1,300.86 | $267.88 | 0.0205 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
eCashXEC | SHA-256 | $4.45 | $0.88 | 634266.94 XEC |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $4.43 | $0.87 | 9.43 FB |
BitcoinBTC | SHA-256 | $4.30 | $0.73 | 0.000056 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $4.21 | $0.64 | 0.0094 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $3.82 | $0.26 | 976.93 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.56 | 15.98 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.56 | 1.3360e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer s19j pro+ Bitmain Current | 120 TH/S | 3300 W | 27.5 J/Th | $0.73 | 1178 days | $864.00 | Viewing |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $4.48 | 197 days | $879.00+2% | View |
![]() Antminer S21(151Th) Bitmain | 151 TH/S | 2643 W | 17.5 J/Th | $2.55 | 326 days | $830.50-4% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.18 | 701 days | $1,530.00+77% | View |
![]() Antminer S19e XP Hyd Bitmain | 251 TH/S | 5522 W | 22 J/Th | $3.03 | 258 days | $779.00-10% | View |

Bitmain
Current Product120 TH/S
3300 W
27.5 J/Th
$0.73

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$4.48

Bitmain
151 TH/S
2643 W
17.5 J/Th
$2.55

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.18

Bitmain
251 TH/S
5522 W
22 J/Th
$3.03
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer s19j pro+ (120Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 120 TH/S |
| Power Consumption | 3300 W |
| Efficiency | 27.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 400x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model s19j pro+ (120Th) from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 120TH/S for a power consumption of 3300W
The Antminer s19j pro+ from Bitmain offers exceptional efficiency at 27.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 120 TH/S, power consumption of 3300 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。