全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $11.99 | $6.10 | $5.90 | 0.000154 BTC |
| Weekly | $83.94 | $42.67 | $41.27 | 0.0011 BTC |
| Monthly | $359.72 | $182.87 | $176.86 | 0.0046 BTC |
| Yearly | $4,376.64 | $2,224.86 | $2,151.78 | 0.0563 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $14.04 | $7.95 | 3698.49 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $12.52 | $6.43 | 25.18 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $12.31 | $6.22 | 1753773.03 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $11.99 | $5.90 | 0.000154 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $11.84 | $5.75 | 0.0264 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$6.10 | 45.85 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$6.10 | 2.7393e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer S21e Hyd (332Th) Bitmain Current | 332 TH/S | 5644W | 17 J/Th | $5.90 | 276 days | $1,627.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M64S(208T) MicroBT | 208 Th | - | - | $7.51 | 205 days | $1,539.20-5% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.22 | 691 days | $1,530.00-6% | View |
![]() Whatsminer M76 MicroBT | 354 TH/S | 5133 W | 14.5 J/Th | $7.24 | 466 days | $3,372.50 - $5,595.00+107% | View |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $4.57 | 193 days | $879.00-46% | View |

Bitmain
Current Product332 TH/S
5644W
17 J/Th
$5.90

MicroBT
208 Th
-
-
$7.51

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.22

MicroBT
354 TH/S
5133 W
14.5 J/Th
$7.24

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$4.57
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S21e Hyd (332Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 332 TH/S |
| Power Consumption | 5644W |
| Efficiency | 17 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 339x176x208(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 415V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model S21e Hyd from Bitmain mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 332Th/s for a power consumption of 5644W
The Antminer S21e Hyd (332Th) from Bitmain offers exceptional efficiency at 17 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 332 TH/S, power consumption of 5644W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。