全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ZEC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $33.06 | $2.93 | $30.13 | 0.0927 ZEC |
| Weekly | $231.40 | $20.52 | $210.88 | 0.65 ZEC |
| Monthly | $991.70 | $87.93 | $903.77 | 2.78 ZEC |
| Yearly | $12,065.72 | $1,069.86 | $10,995.86 | 33.84 ZEC |
Daily profit trends for Zcash
Cryptocurrencies you can mine with Equihash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
ZcashZEC | Equihash | $33.06 | $30.13 | 0.0927 ZEC |
Pirate ChainARRR | Equihash | $17.10 | $14.17 | 78.38 ARRR |
KomodoKMD | Equihash | $10.29 | $7.36 | 3225.58 KMD |
HushHUSH | Equihash | $0.00 | -$2.93 | 856.92 HUSH |
Compare ZEC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Antminer Z15 Pro (820Kh) Bitmain Current | 820 KH/S | 2714 W | 3.31 J/kSOL | $30.13 | 89 days | $2,680.00 | Viewing |
![]() Antminer Z15 Pro (820Kh) - Used Bitmain | 820 KH/S | 2714 W | 3.31 J/kSOL | $30.13 | 217 days | $6,529.00+144% | View |
![]() Antminer Z15 Pro (840Kh) - Used Bitmain | 840 KH/S | 2780 W | 3.31 J/kSOL | $30.86 | 160 days | $4,923.00+84% | View |
![]() Antminer Z15 (360Kh) - Used Bitmain | 360 KH/S | 1296 W | 3.6 J/kSOL | $13.11 | 198 days | $2,590.00-3% | View |
![]() Antminer Z15 Pro (860Kh) - Used Bitmain | 860 KH/S | 2847 W | 3.31 J/kSOL | $31.59 | 220 days | $6,925.00+158% | View |

Bitmain
Current Product820 KH/S
2714 W
3.31 J/kSOL
$30.13

Bitmain
820 KH/S
2714 W
3.31 J/kSOL
$30.13

Bitmain
840 KH/S
2780 W
3.31 J/kSOL
$30.86

Bitmain
360 KH/S
1296 W
3.6 J/kSOL
$13.11

Bitmain
860 KH/S
2847 W
3.31 J/kSOL
$31.59
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer Z15 Pro (820Kh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Equihash |
| Hashrate | 820 KH/S |
| Power Consumption | 2714 W |
| Efficiency | 3.31 J/kSOL |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 428x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model Z15 Pro from Bitmain mining Equihash algorithm with a maximum hashrate of 820KH/S for a power consumption of 2714W
The Antminer Z15 Pro (820Kh) from Bitmain offers exceptional efficiency at 3.31 J/kSOL, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 820 KH/S, power consumption of 2714 W, and support for Equihash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。