全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。
右-2.png)
Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $4.08 | -$4.08 | 0.16 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $28.58 | -$28.58 | 1.15 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $122.47 | -$122.47 | 4.93 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,490.08 | -$1,490.08 | 59.98 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $6.59 | $2.51 | 66.99 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $1.09 | -$2.99 | 0.0197 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 29.30 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 0.1643 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 137.90 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 124.72 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 0.4454 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 176.16 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$4.08 | 0.0124 LKY |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex Current | 13.5 GH/S | 3780 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,075.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00-40% | View |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00-54% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00+25% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-90% | View |
右-2.png)
ElphaPex
Current Product13.5 GH/S
3780 W
280 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | ElphaPex |
| Model | ElphaPex DG1+ (13.5Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 13.5 GH/S |
| Power Consumption | 3780 W |
| Efficiency | 280 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 432.8x196x287(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model DG1+ from ElphaPex mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 13.5GH/S for a power consumption of 3780W
The ElphaPex DG1+ from ElphaPex offers exceptional efficiency at 280 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 13.5 GH/S, power consumption of 3780 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。