全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.25 | -$0.25 | 0.0117 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $1.74 | -$1.74 | 0.0822 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $7.45 | -$7.45 | 0.35 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $90.67 | -$90.67 | 4.29 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $0.39 | $0.14 | 3.98 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $0.08 | -$0.17 | 0.0015 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 2.16 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 0.0117 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 5.43 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 4.82 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 0.0330 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 9.51 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$0.25 | 0.000802 LKY |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() FLUMINER L2 Fluminer Current | 1 GH/S | 230 W | 230 J/Gh | $0.00 | N/A | $749.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00+27% | View |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00+67% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-73% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00+247% | View |

Fluminer
Current Product1 GH/S
230 W
230 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00
| Manufacturer | Fluminer |
| Model | FLUMINER L2 (1Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 1 GH/S |
| Power Consumption | 230 W |
| Efficiency | 230 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 320x160x160(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 110 - 220V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model L2 (1Gh) from FLUMINER mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 1GH/S for a power consumption of 230W
The FLUMINER L2 from Fluminer offers exceptional efficiency at 230 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 1 GH/S, power consumption of 230 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。